LİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ GÜN OLMALIDIR ...ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?İSTİKLAL MARŞI MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR20 BİN ATAMA YETERSİZ ... BAZI İNSANLAR

2. ULUSLARARASI BEYLİKDÜZÜ TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Beylikdüzü Belediyesi 2.Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu, 7’si Türk, 5’i yabancı heykeltraşın ortaya çıkardığı eserlerle sona erdi.

20-10-2015 23:46 - BELEDİYELER

Beylikdüzü’nün kalbi tam bir ay boyunca sanatla attı. İlçede 18 Eylül – 18 Ekim tarihleri arasında devam eden Beylikdüzü Belediyesi 2.Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu, 7’si Türk, 5’i yabancı heykeltraşın ortaya çıkardığı eserlerle sona erdi. Sempozyumun kapanışını yapan ve eserleri bir bir inceleyen Başkan Ekrem İmamoğlu, “Bugün burada ortaya çıkan heykellerin her biri bizi toplumu sorgulamaya ve düşünmeye itiyor. İlçeye kazandırılan eserlerin her birinin farklı bir mesajı var. Beylikdüzü ileride en fazla esere sahip ilçe olacak” şeklinde konuştu.
 
Bu yıl 2.’si düzenlenen Beylikdüzü Belediyesi 2.Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu, heykeltıraşların 1 ay boyunca süren hummalı çalışmaları sonucunda ortaya çıkan büyüleyici eserlerle noktalandı. 7 Türk, 5 yabancı olmak üzere toplam 12 sanatçının sanatsal yeteneklerini büyük bir ustalıkla ortaya koyduğu heykeller, ilçenin muhtelif yerlerine konumlandırılmak üzere tamamlandı. Hisler doğrultusunda oluşan, özgün temalı çalışmaların yapıldığı sempozyumun, kapanış programı Barış Mahallesi, Eğitim Vadisi Bulvarı Zabıta Müdürlüğü alanında Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile sona erdi.
 
İmamoğlu, Eserleri Yorumladı
 
Heykel çalışma alanını gezen Başkan İmamoğlu, “Yolcu, Dıştan İçe İçten Dışa, Barış Güvercini, Balıklı Kadın 2, Abaküs, Çiçekli Kadın, Boğa, Gelişen Biçim, Boşluğun Kırılganlığı, Tüm Adımlar, Özgürlük ve Füzyon” adındaki heykelleri teker teker inceledi ve heykeltıraşlarla eserleri hakkında sohbet etti. Heykellere felsefik bir bakış açısıyla yaklaşan İmamoğlu,insanlığı sorgulamaya iten gelecek hakkında fikir ve mesajlar verençalışmaların ne anlama geldiği üzerinde fikir alışverişinde bulundu ve tüm sanatçılara emeği için teşekkür etti. Ayrıca bir ay boyunca sanatçılara yardım eden asistanların da çalışmalarını inceleyen İmamoğlu, onlara da ilçeye olan katkıları için teşekkür etti, sanatçılara çiçek ve plaket takdiminde bulundu.
 
Şiddeti Sanat ve Sanatçıyla Aşabiliriz
 
Beylikdüzü Belediyesi 2.Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu’nun kapanışını gerçekleştiren Başkan İmamoğlu, günümüzde sanatın birleştiriciliğine ve kapsayıcılığına daha çok ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, sanatın olduğu yerde şiddetin olmayacağını dile getirdi. Burada verilen emeğin çok değerli olduğunu söyleyen İmamoğlu, “İlçemize yeni eserler katıldı. Sanatın ruhu Beylikdüzü’nü daha da zenginleştirecek. Bu sempozyumu çok önemsiyoruz. Sanatçılarımız eserlerini bize emanet etti.Bu yolculuk farklı sanat dallarıyla devam edecek. 10 – 15 yıl sonra Beylikdüzü en fazla esere sahip ilçe olacak. O zaman şimdiden ne kadar önemli bir yatırım yaptığımızı anlayacağız. Ayrıca üzüntülü günlerin sona ermesini diliyorum. Bunu da sanat ve sanatçıyla sağlayabiliriz” diye konuştu.

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0