SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

17 BİN ÖĞRENCİ TESADÜF MÜ?

1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katıldığı ikinci dönem TEOG sınavında 120 sorunun tamamını cevaplayan 17 bine yakın genç var.

04-06-2017 19:38 - EĞİTİM

1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katıldığı ikinci dönem TEOG sınavında 120 sorunun tamamını cevaplayan 17 bine yakın genç var...

1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katıldığı ikinci dönem TEOG sınavında 120 sorunun tamamını cevaplayan 17 bine yakın genç var. Millî Eğitim “Sürpriz değil” derken, bazı eğitimciler tam tersi görüşte: Yapay bir başarı hikâyesi yazma girişimi, detaylı araştırılmalı.

MÜSTEŞAR YUSUF TEKİN
“Temel Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı, YGS-YLS gibi bir merkezi sınav değil. Bir yerleştirme süreci. Ve bu süreç çocuklarımızın okul notlarından oluşturuluyor. Yani normal ders yazılılarından elde ediliyor. Dolayısıyla çok sayıda öğrencinin yüksek not alması maniple ediliyor. Herhangi bir yazılıdan ülke genelinde kaç çocuğumuz tam puan alıyorsa burada da benzer sayıda tam puanlar var. Aynı sınıfta birden fazla öğrencinin tam puan alması nasıl tuhaf değilse burada da öyle.”

Yeni telaş doğru liseyi seçebilmek 
Yerleştirme işlemleri, öğrencilerin Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğü, tercih önceliği ve okul kontenjanına göre gerçekleşiyor. Sonuçların ilanı ve kesin kayıtlar ağustosta... TEOG’da çok sayıda birincinin çıkması, yerleştirmede sıkıntı oluşturabilir. Eğitim uzmanlarına göre; özellikle özel okullarda yığılma yaşanacak. Çünkü, geçen yıl Galatasaray Lisesine ilk 330’a, İstanbul Lisesine ilk 700’e girenler kayıt yaptırabildi. Geçen yılla bu sene arasında 60 puan fark çıkabilir. Velilerin dikkat etmesi gereken en önemli mevzu ise, öğrencinin kendi istek ve ilgisine uygun bir okulun seçilmesi.


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


  KATILIYORUM
  DOĞRU BULMUYORUM
  FİKRİM YOK

  2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Çalışan Sitesi - Yeni Projeler